Město Kraslice nebude usilovat o získání objektů cizinecké a pohraniční policie u státních hranic s Německem. Ta je opustí v příštím roce, kdy Česká republika vstoupí do takzvaného shengenského prostoru. Objekty tak zůstanou prázdné.

Podle vedení Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) budou objekty stejně zprvu nabídnuty organizačním složkám státu. „Rada města se ale předběžně dohodla, že o ně žádat nebudeme. Prodávat se sice budou za cenu v místě obvyklou. Rozpočet Kraslic na to ale nemá dostatek finančních prostředků,“ řekl včera mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard.

Město si tak spíše představuje, že budova bude využita ke komerčním účelům. „Zájemce registrujeme. Bude ale samozřejmě muset jednat s ÚZSVM,“ dodal mluvčí. Firma by prý chtěla pozemky a objekt využít pro obchodní a rekreační centrum. Není však vyloučené, že o objekt nakonec projeví zájem i další soukromníci.

Cizinecká a pohraniční policie má odejít z hraničních přechodů už na začátku roku 2008. Objekty by policisté měli nadobro opustit do června.
Po vstupu do shengenského prostoru se zruší oddělení a referáty cizinecké policie. Vzniknou následně inspektoráty.
Policisté z hranic se v Kraslicích nemusí obávat, že by přišli o práci. Jak řekla už dříve mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová, někteří z nich například posílí obvodní oddělení policie v Kraslicích nebo v několik kilometrů vzdálené Rotavě.