Část peněz z třicetimilionového úvěru, který si Kraslice letos půjčily od banky, bude zřejmě použita na opravy chodníků a veřejného osvětlení. Ty je nutné rekonstruovat v rámci generální opravy průtahu městem, kterou letos mají dokončit krajští silničáři za celkem 50 milionů korun.
Podíl města tvoří nad rámec 20 milionů. „Je to nejlevnější nabídka,“ informoval mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard. Kdy radnice s opravami začne, není zatím stanoveno. „Čeká se do března, zda nebudou vypsány dotační tituly na podobné investiční akce, neboť rekonstrukce je pro město velmi finančně náročná,“ poznamenal Reichard.

Opraveno má být osvětlení a chodníky od kraje Kraslic, kde už je část průtahu hotova, až po sídliště Sever.
Těžká technika se do Kraslic vrátí už v březnu. Pokračovat se bude na předměstí, ale zároveň také na křižovatce u sídliště Sever. Tam začnou silničáři rekonstruovat most. Vyžádá si to omezení v dopravě. „Úsek bude muset být uzavřený, a tak objížďka opět povede přes autobusové a vlakové nádraží a ulicí Pod Nádražím,“ sdělil mluvčí. Průtah by měl být kompletně hotový do konce letošního roku.

Kdy s pracemi začne město, nedokázal Reichard odhadnout. „Opravdu musíme čekat na to, zda se radnici podaří sehnat dotace. Pak můžeme hovořit o tom, zda práce budeme muset provádět na etapy, nebo se vše udělá najednou,“ doda