Obyvatelé Kraslic budou ještě letos chodit po nových chodnících. Město netrpělivě čekalo na to, zda se mu podaří získat dotaci z programu Interreg III. A Evropské unie. Z vlastních prostředků by si rozsáhlou investiční akci, která navazuje na generální opravu průtahu městem, dovolit nemohlo.

„Zrekonstruováno bude i veřejné osvětlení,“ řekl mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Viktor Semrád.
Radnice získala příspěvek zhruba 8,1 milionu korun. Náklady této etapy jsou asi deset milionů. Pracovat se začne na předměstí. „Kraslice konečně budou vypadat lépe. Už aby bylo vše hotové,“ těší se místní obyvatelka Daniela Štěpánová.

Peníze z fondů EU chce město získat i na druhou a třetí etapu včetně stavebních úprav náměstí 28. října. „Podstatou projektu je částečná revitalizace středu města a chodníků podél páteřní komunikace. Modernizace chodníků je nevyhnutelná kvůli bezpečnosti a zároveň stav nevyhovuje normám pro handicapované obyvatele,“ uvedla na internetových stránkách Kraslic Zdenka Tomanová z odboru rozvoje a správy majetku města s tím, že projekt dále řeší modernizaci a stavební úpravy náměstí, které se nachází v bezprostřední blízkosti úřadu.

Náklady se odhadují na téměř 38,2 milionu. „Předpokládaná výše dotace je zhruba 35,3 milionu,“ sděluje Tomanová.