V kulturním a informačním centru půjčuje zdarma takzvané cyklokarty, díky nimž se lidé dostanou na vybrané cyklotrasy v Karlovarském kraji. „Týdně si cyklokartu půjčí dva až tři lidé,“ řekla mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Jitka Odehnalová s tím, že v kulturním centru, které sídlí v přízemí kulturního domu na náměstí T.G.M., stačí vyplnit žádost a zaplatit zálohu 100 korun. „Ta je po vrácení cyklokarty dotyčnému opět vrácena,“ doplnila mluvčí.

Kraslice koupily dvacet cyklokaret za deset tisíc korun. Zapojily se tak do provozování cyklodopravy v rámci systému CykloEgrensis, který provozují ČSAD Autobusy Karlovy Vary. Cyklokarta je speciální čipová karta, která přináší hned několik výhod. Cyklista s ní má například neomezený počet jízd. „Karta je přenosná, takže každý provozní den cyklobusů ji může využít jiná osoba,“ doplnila Odehnalová.

Cykloturista si může vybrat z pěti cyklotras v Karlovarském kraji s možností jejich kombinace. S cyklokartou se navíc neplatí poplatek dvacet korun za přepravu jízdního kola.