Bývalého generálního ředitele společnosti CZK plus, která provozuje čerpací stanici v Hraničné u Kraslic, obvinila policie z podvodu. Z benzínky měl podle policie loni vyvést okolo 2,4 milionu korun. Exředitel už dříve jakékoliv nařčení odmítl a naopak obvinil své tři společníky, že ho roky okrádali.
„Muž bez souhlasu a vědomí členů představenstva a v rozporu s pracovní smlouvou obsadil provozovnu čerpací stanice, kam si dosadil jím najaté osoby, a následně pak začal hospodařit s finančními prostředky čerpací stanice. V tomto období přebíral tržby na svůj bankovní účet. Část peněz použil pro svoji potřebu a část pro chod čerpací stanice,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Dohnalová.

Co se tehdy na čerpací stanici stalo? Exředitel tehdy podle svých slov přišel společně s najatou bezpečnostní agenturou do benzínky, protože prý tři společníci údajně pod záminkou půjček vybírali z trezoru čerpací stanice statisícové tržby. „Na nesrovnalosti jsem přišel v době, kdy jsem zjistil, že jsem stále zadlužený a pohledávky dál rostou. Začínal jsem tedy pátrat, jak je to možné. Zjistil jsem pak neoprávněné výběry na moji osobu,“ řekl tehdy v rozhovoru pro Deník dnes již bývalý generální ředitel. „Škodu jsem odhadoval až na dvacet milionů korun. Krádežím jsem chtěl dál zabránit, proto bezpečnostní agentura hlídala trezor,“ doplnil. Na místě musela loni ke konci roku zasahovat kvůli incidentu obou bezpečnostních agentur i policie a zásahová jednotka.

CZK plus je na Kraslicku také známá v souvislosti s bývalým starostou Lubomírem Zachem. V roce 2001 si ho chtěla naklonit, aby bránil konkurenci u hranic. Ten s ní podepsal smlouvu o tichém společenství, která mu zajišťovala deset procent z účetního zisku firmy. I když ji po několika dnech raději zrušil, skončil za braní úplatků před soudem. Ten ho ale nakonec zprostil viny.

Tři společníci se nechtějí ke kauze, kde padla řada dalších trestních oznámení, vyjadřovat.
Exřediteli hrozí v případě prokázání viny dva roky až osm let vězení.