Demolici zchátralého soukromého objektu v Tisové u Kraslic nařídil tamní stavební úřad. Dům, ve kterém byl dříve hostinec, ohrožoval kolemjdoucí i projíždějící auta. Hrozilo, že trámy z krovů někoho vážně zraní. Vlastník objektu se však k demolici nebo jeho zajištění neměl. Práce tak podle zákona musí zaplatit samotná radnice. „Bohužel jsme opět doplatili na selhání fyzických osob. Není to poprvé,“ řekl místostarosta Kraslic Otakar Mika.

Reaguje na to, že radnice vynakládá v takových případech stovky tisíc korun z napjatého rozpočtu města jen proto, že vlastníci objektů se o ně sami nestarají. Kraslice jsou navíc, pokud to stavební úřad v takových nucených případech nařídí, povinny zaplatit každou demolici na území Kraslicka. Peníze sice následně vymáhají zpět soudně, avšak často velice zdlouhavě. „Ještě složitější je to v případě, když vlastník nemá z čeho platit,“ poznamenal Mika. Bude podle jeho slov nutné znovu otevřít s Ministerstvem pro místní rozvoj otázku, zda by v případě nucených demolicí na ně stát nepřispíval. „Zákon jednoznačně poškozuje města,“ doplnil Mika. Obává se, že i v budoucnu bude muset radnice vynakládat stovky tisíc korun za další demolice.

Místní si již oddechli, když o víkendu odvážela nákladní auta poslední trosky objektu. „Strašil tu už roky. Nejprve ho město jen zajistilo a instalovalo varovné značky. I tak měli lidé obavy, když kolem procházeli, protože se bortila střecha i zdivo. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ všiml si obyvatel Kraslic Miloslav Tomeš.