Už jen do konce měsíce budou řidiči v Kraslicích nuceni využívat objížďku kvůli rekonstrukci hlavního kanalizačního řadu v centru města. Ta nyní uzavřela i ulici Hradební. Motoristé tak mohou jezdit přes vlakové a autobusové nádraží nebo ulicí Pod Nádražím. Provoz se vrátí do starých kolejí jen na zimu. Po jejím konci se vodohospodáři pustí do druhé etapy oprav.

„Na jaře příštího roku chceme co nejdříve začít další etapu směrem k sídlišti Sever,“ uvedl již před časem jednatel vodohospodářské Kraslické městské společnosti Otakar Mika. Ta však podle jeho slov nebude mít až takový dopad na dopravu. „Kanalizace vede z větší části mimo silnice,“ sdělil k sedmimilionové investiční akci Mika. Do oprav staré kanalizace se Kraslická městská společnost pustila především proto, že záhy budou silničáři kompletně průtah opravovat. „Kdybychom rekonstrukci odkládali, nebylo by pak dobré kopat do nových silnic. Proto pracujeme v součinnosti se silničáři,“ doplnil jednatel.

Další omezení bude po zimě čekat řidiče na hlavním tahu právě kvůli generální opravě průtahu městem. Ta je v plném proudu na předměstí Kraslic. Silničáři chtějí další etapu také zahájit co nejdříve. „Stále ještě čekáme na to, zda dostaneme peníze z regionálního operačního programu Evropské unie. Věřím ale, že tomu tak bude,“ sdělil ředitel krajských silničářů Petr Želechovský. „Naším cílem je, aby průtah Kraslicemi byl příští rok hotový,“ dodal.
Opravy si vyžádají investici kolem pětapadesáti milionů korun. Prvních osmnáct milionů na zahájení poskytl kraj. Silničáři chtějí za tyto prostředky opravit do konce října asi třetinu úseku. Letos mají skončit pod bývalou městskou nemocnicí