Celkem 280 dětí z 2. základní školy v Dukelské ulici v Kraslicích evakuovali hasiči kvůli rozsáhlému požáru jídelny. Avšak jen cvičně. Záchranáři tam procvičovali průzkum, evakuaci a záchranu osob.

V základní škole začala hořet vzduchotechnika na půdě v jídelně. Do tříd se začal valit hustý dým. Škola byla silně zakouřená. Hasičům pracovník školy nahlásil, že se pohřešuje jeden zaměstnanec školy. K požáru ihned vyjíždí profesionální i dobrovolní hasiči z Kraslic.
Osm záchranářů s pomocí zaměstnanců školy budovu ihned evakuovalo. „Stihli jsme to do čtyř minut. To je perfektní výsledek,“ říká zástupkyně ředitele školy Helena Říhová.

Hasiči pak provádí s použitím výškové techniky průzkum ze střechy jídelny. Profesionální hasiči se zaměřují na hledání pohřešované osoby, dobrovolní hasiči budovu odvětrávají a likvidují požár.

Cvičení se podle mluvčí krajských hasičů Aleny Ryvolové vydařilo. „Zvládli ho přesně podle plánu. Perfektní byla i spolupráce s dětmi, které poslušně opouštěly školu a řídily se pokyny záchranářů a učitelů,“ uvedla.

Děti se po ukončení cvičení doslova bavily. Hasiči jim totiž předvedli zásahovou techniku a seznámili je se svojí prací. Školáci si mohli také prohlédnout hasičská auta. Jejich nadšení bylo vidět na první pohled. „Asi budu chtít být hasičem. Líbilo by se mi řídit tak velké auto a potom také zachraňovat lidské životy,“ řekl jeden z žáků.