Vleky na Kraslicku omezují provoz. To i přesto, že lyžařské podmínky ještě nejsou kvůli oblevě až tak špatné. Ubývá ale lyžařů.
„Přes týden máme zavřeno. Pokud přijdou lyžaři, spustíme vlek alespoň o víkendu,“ řekl Martin Vlček z lyžařského oddílu Tatran Kraslice, který provozuje skiareály Krajka a Saporo v Kraslicích. Na svazích tam leží deset až patnáct centimetrů sněhu.

Obdobné je to i v zimním areálu Lišák ve Stříbrné, kde připadlo asi deset centimetrů sněhu. Ten je v týdnu otevřený jen odpoledne. „A to od 12.30 hodin. Důvod je jediný, na svazích je málo lyžařů. Ráno skoro nikdo nechodí,“ uvedl stříbrnský vlekař Jan Izák. Očekává, že živo bude alespoň v sobotu, kdy se tam koná maškarní karneval na lyžích. Masky mají jízdenky zdarma. Začátek je ve čtrnáct hodin.

Maškary se po svazích budou prohánět i v Bublavě, která hlásí kvalitní lyžařské podmínky. Na kopcích leží až 70 centimetrů sněhu. „Na návštěvníky areálu čeká mnoho zábavy, hudba, grilování, soutěž o nejlepší masky a další soutěže o hodnotné ceny,“ uvedl mluvčí sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota s tím, že otevřený zůstává celý areál.