Dětská hřiště a sportoviště. Právě ta chybí školákům a rodičům malých dětí v Kraslicích. V sedmitisícovém městě je jen jedno hřiště v ulici Svatavské a malý oplocený plácek na fotbal v centru města. To je ale podle místních lidí málo.

„Hřiště na Svatavské cestě mi ani moc hřiště nepřipomíná. Je tam sice několik pěkných prolézaček, ale to mi přijde na tak velké město docela málo. Vždyť kluci si tam ani nemohou pořádně zahrát fotbal. Branky nemají sítě. Dá se tam leda chvíli posedět. Dítě se sklouzne na klouzačce a můžeme zase jít,“ řekla matka Lenka Tothová.

Kraslice už před časem avizovaly, že s výstavbou více hřišť nepočítají. Nicméně mají zpracovaný projekt na výstavbu víceúčelového hřiště v ulici Palackého na prostranství vedle finančního úřadu, které léta leží ladem. Ministerstvo financí do středy přijímalo žádosti o dotace na sportovní zařízení a ta kraslická tam nechybí. Místostarosta Kraslic Lubomír Zach je ale spíše skeptický. „O peníze na toto hřiště usilujeme už roky. Nyní mají šanci spíše projekty na obnovu kulturních zařízení,“ říká. I tak je ale podle jeho slov důležité žádost opakovat. Je totiž patrné, že jinak se radnice do žádné výstavby nepustí.

Tajemník Městského úřadu v Kraslicích Viktor Semrád uvedl, že stavba hřiště by vyšla na zhruba 10,3 milionu korun. Podle projektu by tam vznikla například hřiště na volejbal, tenis, petanque, stolní tenis. Počítá se i s výstavbou kabin na převlékání a zázemí pro případného správce. „Areál by byl samozřejmě oplocený,“ doplnil Semrád. Kdy budou nabídky vyhodnoceny, není zatím známo.