Rodiny s dětmi v Kraslicích se po dlouhých letech dočkají moderního dětského hřiště. Bude jediné v sedmitisícovém městě. Budovat ho radnice začala díky dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu z Programu rozvoje venkova. Kraslice z něj získaly necelých devět set tisíc korun. Dělníci hřiště staví na Svatavské cestě směrem k hranicím.

Práce na budování dětského hřiště jsou v plném proudu. Maminky už se chodí dívat, jaké atrakce tam vznikají. „Vzniknou tam nové prolézačky, pískoviště, houpačky a kolotoče. Součástí budou také lavičky a nakonec město vysadí okrasné dřeviny,“ sdělila mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Jitka Odehnalová. Celkové náklady se podle jejích slov vyšplhají na téměř 1,2 milionu korun. „Zbytek peněz uvolní město ze svého rozpočtu,“ poznamenala mluvčí.

Vedení Kraslic přiznává, že se často ocitlo pod palbou kritiky ze strany rodičů kvůli nedostatku sportovišť a dětských hřišť ve městě. Doufá, že teď se situace zlepší. „Hřiště na Svatavské cestě bylo dosud sice vybavené několika prolézačkami, ale na sedmitisícové město je to trochu málo,“ zlobila se ještě před časem matka tříletého Patrika Lenka Tóthová. „Jakmile město zmodernizované hřiště otevře, hned ho půjdeme otestovat,“ doplnila. S ní souhlasí i Adéla Ferencová z Kraslic. „Vyžití pro děti je mizerné. Bylo už načase,“ uvedla.

Nové dětské hřiště, které bude i oplocené, začne veřejnosti sloužit už v polovině srpna. Kraslice v minulosti měly po městě zhruba desítku hřišť s pískovišti a prolézačkami. Technické služby je však postupně zlikvidovaly, neboť jejich údržba by byla podle hygienických předpisů a bezpečnostních požadavků finančně náročná.

Ve městě se již zanedlouho dočkají i sportovci. Kraslice totiž byly úspěšné i v získání dotace na stavbu víceúčelového sportoviště. To dodavatelská firma staví v ulici Palackého za deset milionů korun. Součástí je univerzální hřiště na tenis, košíkovou nebo nohejbal. Chybět nebude ani hřiště s travnatou plochou, pétanque nebo ping–pong.