Město Kraslice se nepokusí získat desítky milionů korun na vybudování podnikatelských inkubátorů. Ještě před několika dny se ale zdálo, že tomu bude právě naopak. Radnice totiž zadala agentuře Sancho Panza, aby vypracovala registrační list za osmdesát tisíc korun, aby vůbec zjistila, zda na prostředky od státu dosáhne.

Výsledek? Kraslice zjistily, že projekt je pro město v současné ekonomické situaci nereálný. Nemají totiž z čeho inkubátory předinvestovat. Potvrdil to člen investiční komise Otakar Mika. „Jde o dobrý projekt, avšak město bude muset najít nějaký v menším měřítku,“ řekl Mika. Poukázal na to, že město už splácí úvěry, které používá na předinvestování aktuálních investičních akcí a jako nutnou finanční spoluúčast v souvislosti se získáním mnohamilionových dotací. A další zadlužování není možné.

Kraslice zvažovaly, že by odkoupily objekt Trioly u hlavní silnice, kde se dříve šilo značkové spodní prádlo, a poté ho na inkubátory přebudovaly. „Registrovali jsme už několik zájemců o tyto prostory,“ poukazoval před několika týdny místostarosta Lubomír Zach.

Město teď musí agentuře za rozběhlé práce na registračním listu zaplatit padesát tisíc korun. Někteří zastupitelé minulý týden poukazovali, že radnice zbytečně vyhodila desítky tisíc korun. Sancho Panza proto Kraslicím nabídla, že registrační list nechá rozpracovaný, a pokud bude chtít město získat peníze v příštím roce, aktuálně ho dokončí. Pak by kraslický městský úřad doplatil zbylých třicet tisíc.