Ulice Kraslic začne už od prosince střežit kamerový systém. Městu se po několika letech podařilo získat dotaci na jeho instalaci.
„Z programu prevence kriminality Ministerstva vnitra máme dotaci ve výši 1,5 milionu korun. Můžeme tak zvýšit ostrahu veřejných prostor,“ uvedl mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard.

Zastupitelé už dříve podle jeho slov schválili vlastní podíl města ve výši půl milionu korun. Celkově tak budou do kamerového systému investovány dva miliony korun. „Původně se předpokládalo, že tato částka vystačí na výstavbu tří kamerových bodů a monitorovacího pracoviště. Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, však předložila takovou nabídku, že bude moci být realizováno všech pět původně navržených kamer,“ sdělil Reichard.
Instalace kamer by měla začít v září. Do konce listopadu bude kamerový systém zprovozněn a v prosinci zahájen zkušební provoz.

Monitorovací pracoviště bude umístěno v budově kraslického obvodního oddělení policie, která bude systém obsluhovat. Policie věří, že se sníží pouliční kriminalita.

Kraslice jsou jedním z posledních větších měst na Sokolovsku, která ještě kamery nemají. Disponují jimi například Chodov, Loket, Horní Slavkov, Březová nebo Sokolov. Tam tehdy pouliční kriminalita klesla o 20 procent. Dvě mobilní kamery má i Rotava