Frekventovaný silniční průtah příhraničními Kraslicemi na Sokolovsku začnou už od prosince střežit kamery. Městu se po několika letech podařilo sehnat dotaci od státu. Zbylé peníze na instalaci zařízení pak minulý týden na mimořádném jednání uvolnili zastupitelé. Celkem půl milionu korun.
Kamerový systém bude stát dva miliony korun. Dotace z Ministerstva vnitra přitom pokryje částku 1,5 milionu. Ulice tak ohlídá pět moderních kamer.

„Kamerový systém nám bude velkým pomocníkem při potírání vandalismu a řešení přestupků v dopravě,“ řekl včera vedoucí kraslického obvodního oddělení policie Karel Stodola. Právě těch je vzhledem k příhraniční poloze Kraslic více, neboť městem denně projedou stovky aut.

Kamerový systém je propracovaný. Dokáže maximálně přiblížit daný objekt. Stodola zároveň uvedl, že lidé se nemusí obávat ztráty soukromí. „Není možné monitorovat v bytě. Záběr se v takovém případě ihned rozostří,“ poznamenal vedoucí.

Instalace kamer by měla začít v září a do konce listopadu by celý systém měl být zprovozněn. Během prosince pak proběhne zkušební provoz. Monitorovací pracoviště bude umístěno v budově policie. Pokud přejdou na obvodní oddělení policisté z hranic po vstupu ČR do shengenského prostoru na začátku roku, začne tak v Kraslicích sloužit na kamerovém systému stálá služba. Policisté by v budoucnu ještě chtěli kamerový systém dovybavit, a to kamerou, která snímá státní poznávací značky a hned je prověří v systému, zda se nejedná o kradený automobil. Kamera bude umístěna například na hlavním tahu na předměstí Kraslic, na náměstí, kostele a také na sídlišti Sever. Právě to jsou nejfrekventovanější místa.