Petiční archy proti kamionům začnou od začátku listopadu kolovat Kraslicemi. Na mimořádné schůzce se na tom ve středu dohodl petiční výbor. Jeho šéfem je jednatel Kraslické městské společnosti Otakar Mika a členy například někteří zastupitelé a další osobnosti. Ti nechtějí dopustit, aby po opravě průtahu mohly městem projíždět nákladní vozy nad 3,5 tuny přes hraniční přechod. Omezení dopravy na něm padne po vstupu České republiky do Schengenského prostoru.

Kromě petice se uskuteční i demonstrace. „Konat se bude 1. listopadu na náměstí T.G.M. od 14 hodin. Seznámíme lidi s obsahem petice a vysvětlíme jim všechny detaily,“ informoval včera o výsledku jednání Mika. Na demonstraci budou podle jeho slov přítomni i zástupci radnice. Mika očekává, že na místo přijde mnoho lidí. Odhaduje, že na petiční archy se podepíší tisíce lidí. „Petiční archy budou i po demonstraci dál kolovat,“ poznamenal.
Zástupci petičního výboru se rozjedou i na krajský úřad. „Chceme se dopátrat toho, jak bude kraj dále pokračovat, když už záměr průjezdu kaminů v našem městě schválil,“ doplnil.

Kraslicím zatím nehrozí, že kamiony začnou přes město jezdit už od začátku roku. Průjezd nákladních vozidel bude možný až po opravě průtahu městem, na kterém se již pracuje. Hotový by podle šéfa silničářů Petra Želechovského měl být na konci příštího roku. Mika věří, že během té doby se podaří najít pádné důvody k tomu, aby kamionová doprava byla zablokována.
„Nedovedu si představit, že k tisícům osobních aut, která tu denně projedou, přibudou ještě kamiony. Už takhle nemůžu ani otevřít okno, protože bych nic neslyšela,“ řekla rozhořčeně Štěpána Kubínová, která bydlí přímo u hlavního silničního tahu.