Těžká nákladní doprava nebude smět po vstupu Česka do Schengenského prostoru přes hraniční přechod v Kraslicích. Vyplývá to z rozhodnutí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Kraslicích. Stačit by k zákazu mělo dopravní značení, které se začne instalovat už 14. prosince.
Mluvčí Kraslic Pavel Reichard informoval o tom, že podle rozhodnutí odboru budou mít kamiony vjezd zakázaný minimálně do doby, než bude dokončena generální oprava průtahu městem. Tedy do konce příštího roku.

Přes hranice tak budou mít stále povolen průjezd jen vozy do 3,5 tuny. Omezení však mají po vstupu do Schengenského prostoru přestat platit. Město tak chce zamezit průjezd i po opravě páteřní komunikace. „Odbor dopravy tedy vydal rozhodnutí, podle něhož bude od 21. prosince značkami provizorně upravena doprava od křižovatky na sídlišti Sever ve směru z Německa. Dodatkové tabulky budou povolovat vjezd dopravní obsluze, aby bylo umožněno zásobování podniků a čerpacích stanic v Hraničné,“ poznamenal Reichard. Povolen bude rovněž průjezd autobusů. „Nic tak nebude bránit zavedení pravidelné autobusové linky do Klingenthalu, kterou chce Karlovarský kraj,“ řekl mluvčí. Radnice předpokládá, že dopravní značení bude dostačující i po opravě průtahu. „Na základě všech podkladů shromážděných odborem dopravy se dá opravdu předpokládat, že dopravní omezení bude v této podobě ponecháno i po dokončení oprav komunikace II/210 a bude stanoveno jako stálé,“ potvrdil Reichard.

Proti možnému průjezdu kamionů se v Kraslicích zvedla vlna odboru. Pod petiční archy se podepsaly tisíce lidí. Petiční akce se nyní koná i na německé straně. Zúčastňují se jí i Češi. Šéf petičního výboru Otakar Mika stále čeká na odpověď ministra životního prostředí Bursíka. Právě jemu adresoval výsledek petice. „Do konce roku by měl odpovědět,“ sdělil Mika.