Silné deště posledních dnů přidělávají práci vodohospodářské Kraslické městské společnosti (KMS). Ta začala v centru Kraslic rekonstruovat hlavní kanalizační řad. „Vodu z příkopů odčerpáváme. To samozřejmě zdržuje,“ řekl včera jednatel KMS Otakar Mika.

Práce jsou podle jeho slov složitější i proto, že je vodohospodáři realizují za plného provozu kanalizačního řadu. „Vyžaduje to postupné přepojování jednotlivých šachet,“ uvedl Mika.

Rekonstrukce kanalizace v ulici Pohraniční stráže je první etapou. Ukončena by měla být do konce září. S pracemi začala firma hlavně proto, že úsek čeká v příštím roce generální oprava. To také bude KMS pokračovat s rekonstrukcí řadu směrem k sídlišti Sever. „Kdy začneme, není zatím jasné. Čekáme na silničáře, zda dostanou peníze na opravy průtahu od Evropské unie. Musíme práce zkoordinovat, aby oni neopravili úsek a my ho následně kvůli kanalizaci zase nerozkopali,“ poznamenal jednatel. Rekonstrukce hlavního kanalizačního řadu spolyká sedm milionů korun. Podle Miky to ale nebude mít vliv na růst cen. „Vytvořili jsme si fond oprav na první etapu. Na zbývající část použijeme finanční prostředky z provozních peněz,“ dodal.

Opravovaný kanalizační řad je starý devětasedmdesát let. Samotní vodohospodáři říkají, že už je v havarijním stavu. Kvůli pracím je centrum Kraslic uzavřené. Řidiči musí využít objížďku.