Už jen schválení splátek na koupi digitálního kina do kulturního domu v Kraslicích zastupitelstvem chybí městu, aby mohlo zařízení začít instalovat. Splátkami se zastupitelé budou zabývat už26. září. Očekává se, že je poslanci bez námitek schválí, neboť již dříve s koupí digitálního kina souhlasili. To je náhradou za uzavřené městské kino, které bylo za poslední roky ztrátové.

Místostarosta Kraslic Lubomír Zach včera uvedl, že pokud zastupitelé návrh schválí, kino by mohlo začít hrát už ke konci roku. „České filmy bude možné sledovat v den jejich premiéry a zahraniční do dvou měsíců od jejich uvedení,“ sdělil Zach.
Digitální kino stojí přes milion korun. Město ho bude splácet do roku 2010.

Radnice nyní zvažuje, co udělá s uzavřeným městským kinem. Zabývat se tím bude už zítra na radě města. „Máme několik návrhů, jak ho využít. Mohou se tam konat například komorní koncerty, přednášky nebo menší divadelní představení,“ poznamenal Zach.
Nejjednodušší by podle jeho slov bylo objekt dlouhodobě pronajmout. Nevýhodou sálu však je, že má šikmé hlediště, a tak prakticky ke komerčním účelům nejde využít. Je tak možné, že kino zůstane v zakonzervovaném stavu.