Označují ho za divácky atraktivní sport, který si získává stále větší oblibu. Svědčí o tom víkendové závody Norco Cup a dual slalom v Kraslicích. Na start se tam postavilo celkem 100 jezdců, přičemž byli mezi nimi i závodníci, kteří mají zkušenosti ze světových pohárů.

„Bikros je mladý sport, který ale získává váhu. Bude i olympijskou disciplínou a naše republika bude mít svého zástupce,“ řekl pořadatel závodů v Kraslicích Miroslav Rok. Ten se ve městě stará o bikery, kteří mají svůj No Respect Racing Team. Funguje jako občanské sdružení. Vznikl před rokem a měl pouhých deset členů. Dnes už jich je 130. „Zhruba padesátka bikerů jezdí na republikové úrovni a mají dobré výsledky,“ pokračoval Rok.

Ježdění po závodech je poměrně nákladné, a tak se občanské sdružení musí spoléhat na sponzory. „O víkendu nám výrazně pomohlo město a třeba kluci z bublavské Horské služby zajistili zdravotní zabezpečení,“ poznamenal organizátor.

Závody se podle Roka budou opakovat už na začátku září. Pojede se finále Norco Cupu a opět dual slalom. „Na závody jsme vyčlenili sobotu 1. září a hned druhý den, neděli, kdy bude dual slalom opět na lyžařské sjezdovce Krajka,“ dodal na závěr pořadatel.