Ještě před rokem svitla obyvatelům Kraslic naděje, že v letních měsících nebudou muset za koupáním dojíždět do okolních měst. To poté, co o chátrající koupaliště známé jako Glassberg projevila zájem pražská firma Fortesim. U nabídky však ale skončilo. Město sice připravilo nájemní smlouvu, ale k jejímu podpisu nikdy nedošlo. Firmu se navíc radnici ani nepodařilo kontaktovat. Společnost přitom slibovala investici okolo čtrnácti milionů korun.

„Telefonní čísla firmy jsou hluchá. Na jediném je zapnutý záznamník. Nikdo o ní nic neví. Nechápu tedy, proč se o koupaliště zajímala a pak ani nereagovala,“ řekl místostarosta Kraslic Lubomír Zach. Stejně jako před rokem se Deník pokoušel firmu také opakovaně kontaktovat, nicméně marně.
Kdysi oblíbenému a hojně navštěvovanému koupališti tak hrozí definitivní zkáza. Dříve sloužilo také pro čerpání vody hasičům. Roky už ale leží ladem.

Ve správě ho mají technické služby, ale peníze na opravy v rozpočtu najdou jen těžko. Ředitel Technických služeb v Kraslicích Hanuš Kühnl už před časem řekl, že náklady na obnovu by se podle odhadu vyšplhaly na 20 milionů korun. Prasklá je totiž samotná nádrž, která nevydržela zemětřesení, a slabý je i přítok vody. „Samotné město si takovou investici nemůže dovolit. Návratnost investice by byla moc dlouhá, pokud vůbec nějaká,“ argumentoval před rokem starosta Zdeněk Brantl.

Rodinám s dětmi tak letos nezbyde než opět za koupáním dojíždět. „Nic jiného nám nezbyde. Jsme tak závislí na tom, zda nás vezme někdo autem,“ řekla matka Lucie Cetlová z Kraslic.