Za koupáním musí v těchto tropických dnech dojíždět lidé z Kraslic. Často tak nyní někteří vzpomenou na kdysi otevřenou vodní nádrž na Glassbergu. I když ji místní považovali za koupaliště, jednalo se o tehdejší nádrž pro hasiče. Nechybělo tam však skákadlo i venkovní sprchy a kabinky na převlékání. Nádrž však zůstane i v budoucnu uzavřená.

Vlivem seizmické činnosti před lety nádrž praskla. I přes snahy technických služeb o opravu však nádrž nakonec nevydržela a ztrácí se z ní voda. „Navíc přítok je hrozně slabý. Hygienické normy bychom ani nesplnili,“ řekl včera ředitel kraslických technických služeb Hanuš Kühnl.

Pokud by se město nebo i soukromý investor pustili do oprav, rekonstrukce by podle odhadů vyšla na miliony korun. Samotná radnice si to dovolit nemůže. „Dovedu si představit, že by tu lidé chtěli koupaliště. V plánu rozvoje na to ale nepamatujeme. Peníze potřebujeme na prioritnější věci,“ řekl starosta Zdeněk Brantl. Poukazuje také na to, že návratnost investice by byla nulová. „Investovali bychom miliony a museli platit provoz koupaliště. No ale to by bylo v závislosti na počasí v provozu třeba pouhý měsíc, čímž bychom jistě nevydělali,“ doplnil starosta.

Lidem v Kraslicích tak nezbývá než k vodě vyjíždět. Nejblíže to mají například k rybníku do Šindelové, do Tatrovic nebo na Vítkov do Sokolova. „Glassberg byl ale náš, a člověk tak nemusel být závislý na autě. Je škoda, že na opravy nejsou peníze,“ řekl Pavel Andrysík z Kraslic