Hned na několik kulturních akcí se v dubnu mohou těšit lidé v Kraslicích. I když byl v sobotu zrušený koncert skupiny Tuláci, o hudbu lidé nepřijdou. Základní umělecká škola totiž zahájí Kraslické hudební jaro.
Už ve čtvrtek zavítá do města Hudba Hradní stráže Praha. Dějištěm koncertu, při kterém vystoupí i pěvecké sbory Harmonie, Vivat Musica a La Dolce Vita, bude velký sál kulturního domu. „Začátek je v 19 hodin,“ uvádí v pozvánce sbormistryně Iveta Poslední. V neděli 22. dubna se pak do sálu nastěhuje divadlo. K vidění bude americká komedie Caveman. Zajímavostí je, že aktérem je jediný herec, a to Jan Holík. Děj pojednává o obraně pračlověka. Hudbu ke hře složil David Kraus.
Živo bude v dubnu i v městských sadech. 28. dubna se tam uskuteční obří rej čarodějnic. Ten začne v 18.30 hodin průvodem od sídliště Sever. „V sadech budou připraveny soutěže, vatra a hudba. Soutěže chystají i hasiči. Na závěr připravujeme i překvapení,“ řekl pracovník pro styk s veřejností kraslické radnice Pavel Reichard. Ve čtvrtek 26.4. se uskuteční další ze škály koncertů Kraslického hudebního jara. Tentokrát se v domě kultury představí dětské pěvecké sbory Sluníčko, Páni kluci, Skřivánek, Bohemia Cantat, Harmonie. „Představí se také flétnový a akordeonový soubor základní umělecké školy. Začátek je v 17 hodin,“ dodala Iveta Poslední.