Už v polovině prosince bude mít kulturní dům v Kraslicích zbrusu novou střechu. To díky vysoké dotaci ve výši 3,5 milionu korun a vlastnímu podílu Kraslic ve výši 1,6 milionu korun.

Oprava střechy změní ráz kulturního domu. Sladí se totiž s okolními domy. „Nebude tedy rovná, nýbrž sedlová,“ uvedl mluvčí Kraslic Pavel Reichard.
Podle místostarosty města Lubomíra Zacha jdou práce zatím podle plánu. „Hotovo by mělo být v polovině prosince,“ řekl Zach.
Rekonstrukce střechy je další investiční akcí, kterou se podaří zrealizovat díky vysoké dotaci. První byla výměna oken za tři miliony korun, kdy Kraslice získaly přímo ze státního rozpočtu dva miliony. Kromě toho je nové i vytápění a část jevištní techniky.

Město si již před lety zpracovalo projekt postupných oprav kulturního objektu. Ten počítá s celkovými náklady na rekonstrukci ve výši pětadvaceti milionů korun. Po opravě střechy bude podle Zacha nutné sehnat peníze na elektroinstalaci. „Ta je ve velmi špatném stavu. Náklady na obnovu se pohybují kolem 1,5 milionu korun,“ podotkl. V plánu je i vybudování bezbariérového přístupu, včetně výtahu. Na to ale zatím peníze nejsou. Kraslice tak podle Zacha budou dál hledat dotační tituly, ze kterých by bylo možné čerpat. V návrhu rozpočtu na příští rok se pak objeví částka 800 tisíc korun na údržbu. Pokud ji zastupitelé schválí, budou peníze použity například na další část renovace jevištní techniky.