Městské sady v Kraslicích se začátkem června opět po roce stanou dějištěm České rockové ligy, která v republice vyhledává nadějné amatérské kapely. Fanoušci rockové muziky se mohou těšit na tři soutěžní skupiny a hudebního hosta. Tím bude ostřílená formace Arakain.
Základní kolo ligy se uskuteční už 2. června od 20 hodin. Oproti loňskému ročníku jsou připraveny dárky pro návštěvníky. Prvních sto totiž dostane vstupenky na třídenní festival Basinfirefest ve Spáleném Poříčí, kde se zároveň bude konat semifinále České rockové ligy, a to od 29. června do 1. července. „Navíc, kdo v Kraslicích přijde do sadů před zahájením soutěže, získá CD,“ láká návštěvníky spoluorganizátor akce Jan Zmrzlý s tím, že na pódiu v Kraslicích vystoupí skupiny Animal Resources, Kónický Sekretář a Anestestesia.
Po skončení České rockové ligy se Zmrzlý bude plně věnovat přípravám na letní festival Rockové sady. Ty se uskuteční 4. srpna. „Fanoušci se mohou těšit na regionální kapely, ale také přední české muzikanty,“ prozradil Zmrzlý.
Chybět nebude místní metalová skupina Crom, která před několika dny dotočila nové CD. Vystoupí také AC/AD nebo stále oblíbenější Krucipüsk. Mezi taháky patří podle pořadatelů také skupina Kreyson v čele s Láďou Křížkem, který loni oslavil dvacetileté výročí své kariéry. Na kytaru ho doprovází další zkušený muzikant Radek Kroc. „Na pódiu se vystřídá celkem devět hudebních formací. Program bude zajímavý,“ doplnil Zmrzlý k letošnímu ročníku Rockových sadů.
Během akce si návštěvníci také budou moci pořídit hudební nosiče vystupujících kapel.