V kulturním domě v Kraslicích se letos definitivně neuskuteční volba nejpůvabnější mažoretky České republiky. Stane se tak po šesti letech. Důvodem je podle místostarosty Lubomíra Zacha fakt, že před volbami nebylo jasné, zda nové vedení města bude chtít akci pořádat. Kraslice se jí proto tehdy zřekly.
Město tak chystá rozloučení s finálovými večery. V červnu do kulturního domu přijedou vítězky šesti ročníků soutěže, které se představí při módní show. „Na sobě budou mít modely návrhářky Jitky Šedové,“ řekl Zach. Módní show se uskuteční 22. června od 19.30 hodin. Moderovat ji budou Viktor Janč a Lucie Koňaříková. Právě ti byli nejčastějšími konferenciéry uplynulých ročníků Miss mažoretka České republiky.
Účinkovat budou i sólistka Pavlína Senič, Davide Mattioli a Josef Štágr a Klára Kolomazníková, bývalá zpěvačka skupiny Holki.
Živo bude v Kraslicích i následující den na náměstí T.G.M. Uskuteční se tam totiž přehlídka bigbandových orchestrů. V programu vystoupí čtyři big bandy, přičemž chybět nebude ani ten kraslický. „Začátek je v 15 hodin. Pokud nebude příznivé počasí, dění se přesune do kulturního domu,“ informoval mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard.
Hvězdným hostem přehlídky bigbandových orchestrů bude letos na závěr akce zpěvačka Monika Absolonová.
Zda se volba nejhezčí mažoretky do Kraslic v budoucnu vrátí, není zatím jasné. Svaz mažoretek má podle místostarosty Zacha problémy sehnat pořadatele