Jde o prostranství v samém centru města před budovou radnice. Podle vedení města potřebuje nutně zvelebit. Podstatná je také úprava parkovacích míst. Právě jejich nedostatek trápí motoristy, když si chtějí vyřídit své záležitosti například na poště.

Mluvilo se dokonce o zavedení hodinového stání, jinak by řidiči začali v centru platit. Teď se ale čeká, jak bude město úspěšné při získání peněz z regionálního operačního programu NUTS2 Severozápad.

Kraslice jsou přitom v poslední době úspěšné v získávání prostředků z Evropské unie. Dostaly například kolem dvaceti milionů na opravu 1. základní školy v Havlíčkově ulici, dalších zhruba třicet milionů na rekonstrukci chodníků a aktuálně získala téměř třicet milionů základní umělecká škola na výstavbu sálu. Kraslice si přitom vzaly dva úvěry, celkem 55 milionů na předfinancování akcí a na nutnou finanční spoluúčast. Z nich by čerpaly i v případě úspěchu s dotací na náměstí, která zahrnuje i investici do kulturního domu. „U radnice se počítá s modernizací chodníků, komunikací, úpravou parkovišť, výstavbou propojovacího schodiště do sadů nebo vybudováním fontány,“ řekl místostarosta Lubomír Zach.