Dominantou náměstí 28. října v Kraslicích, kde sídlí městský úřad, pošta, banka a několik obchodů, se stanou dvě kašny, které budou v centru města vlhčit vzduch. S jejich vybudováním počítá projekt na kompletní rekonstrukci náměstí. Ten začne radnice realizovat už tento měsíc.

Celkové proměny se obyvatelé Kraslic dočkají ke konci příštího roku. Právě tak dlouho budou práce trvat. Dodavatelská firma ještě letos vybuduje nové parkoviště vedle budovy radnice, kde odkryje i historické šachty a postaví propojovací schodiště do městských sadů. Součástí je i úprava prostranství za samotným úřadem. „Stavební práce budou mít vliv na dopravu na náměstí 28. října, kde bude ztížené parkování. Proto jsme zajistili náhradní parkování. A to před kulturním domem na náměstí T.G.M.,“ sdělil vedoucí odboru správy majetku města Emil Bahno.

Na samotné náměstí 28. října přijde řada až v příštím roce. Kromě nových chodníků a komunikací poznají lidé změnu na první pohled. Kašny budou chrlit vodu, což budou moci místní i turisté pozorovat z jakéhosi parčíku s novými lavičkami. „Vysazeny budou také nové dřeviny,“ doplnil Bahno.

Podle starosty města Zdeňka Brantla by v příštím týdnu mohlo dojít k podpisu kupní smlouvy s firmou, která vyhrála výběrové řízení. Práce tak začnou v druhé polovině června. Projekt počítá s investicí do osmnácti milionů korun. Radnice na rekonstrukci získala vysokou dotaci.