Z náměstí T.G.M. před kulturním domem v Kraslicích se stalo jedno velké parkoviště. Bude až do odvolání sloužit jako náhradní odstavná plocha, neboť radnice omezí parkování v samotném centru města před budovou městského úřadu. Důvodem je zahájení první etapy kompletní rekonstrukce náměstí 28. října, kde sídlí například i pošta nebo úřad práce.

„Možné nebude parkování u úředních desek městského úřadu. Auta bude ale zatím možné nechat podél komunikace náměstí, avšak s částečným omezením. Stavební práce také uzavřou stezku pro pěší, která vede kolem budovy radnice,“ uvedla Jitka Odehnalová z odboru rozvoje a správy majetku města kraslického městského úřadu.

Projekt rekonstrukce náměstí 28. října je rozdělen do dvou etap. Letos dodavatelská firma nejprve vybuduje desítky parkovacích míst vedle samotného objektu radnice, kde navíc odkryje historické šachty a postaví propojovací schodiště do městských sadů. V příštím roce se pak proměny dočká samotné náměstí. Jak již Deník informoval, dominantou se stanou dvě kašny, které budou v centru města vlhčit vzduch. Vysazena bude v novém parčíku zeleň a instalovány lavičky. Náměstí se dočká i nových chodníků a komunikací. „Projekt počítá s investicí do osmnácti milionů korun,“ sdělil starosta Kraslic Zdeněk Brantl s tím, že Kraslice na rekonstrukci získaly vysokou dotaci.

Samotní řidiči si už na nové parkování před kulturním domem na náměstí T.G.M. začínají zvykat. „Nevidím v tom žádný problém. Náhradní parkoviště je vzdálené jen několik desítek metrů. A navíc, zaparkovat se tam dá mnohem pohodlněji než na náměstí před městským úřadem,“ řekl motorista Marek Bock.