Bytový dům by mohl vzniknou z chátrajícího dětského pavilonu bývalé městské nemocnice v Kraslicích. Zastupitelé minulý týden na mimořádném jednání schválili prodej budovy pražské firmě Bytstav Invest i s pozemky za milion korun. I když se cena zdála některým zastupitelům nízká, souhlasili. Reagovali nejspíš na to, že samotné město nemá na rekonstrukci peníze.

Město bylo dokonce už tak daleko, že za téměř 400 tisíc vypracovalo projektovou dokumentaci. Tu chtěl Bytstav odkoupit za symbolickou korunu. S tím ale zastupitelé nesouhlasili. „Město bude požadovat alespoň polovinu z této částky,“ poznamenal mluvčí Kraslic Pavel Reichard.
Firma chce podle jeho slov v objektu vybudovat až devatenáct malometrážních bytů. Investice se pohybuje kolem dvaceti milionů korun.
Pavilon chtěla samotná radnice využít k výstavbě domu s pečovatelskou službou. Dvakrát sice získala dotaci, ale pro nedostatek vlastních zdrojů ji musela vrátit. Nyní za údržbu platí desítky tisíc korun.

Podstatná část areálu patří firmě Testa Invest Letohrad, která ho získala v roce 2004 za 4,8 milionu korun. Její zástupci tehdy hovořili o tom, že vybudují sportovní areál a čtvrť rodinných domků. Tři roky však objekty chátrají dál. Hovoří se o tom, že Testa hledá investora, pro kterého by areál pouze přestavěla a následně prodala. A také proto bude smlouva s Bytstavem Invest odlišná. Objeví se v ní konkrétní termín, kdy se se stavbou začne, aby se podobným spekulacím zamezilo.