Komplikace v dopravě s sebou přináší rekonstrukce kanalizačního řadu v centru Kraslic. Řidiči musí nyní využívat objížďky. Zejména němečtí motoristé jsou však zmatení a často nerespektují dopravní značení.

Objížďka je přitom klasicky vyznačená. Místo přes centrum se jezdí kolem autobusového a vlakového nádraží. Němečtí řidiči však často vjedou do sousední ulice Pod Nádražím. Ta je ale jednosměrná, a tak řidiči jedou v protisměru. Nerespektování zákazu vjezdu si už tento týden vyžádalo první drobnou dopravní nehodu. Německý řidič vyjel z protisměru a do něj narazil řidič, který do jednosměrky odbočoval. „Je na denním pořádku, že Němci tady jezdí v protisměru. Viděl jsem jet i tři auta za sebou. Zákaz vjezdu je přitom dobře vidět,“ řekl na místě očitý svědek nehody.

Podle mluvčího Městského úřadu v Kraslicích Pavla Reicharda upozorňuje na bezohlednost německých i českých řidičů i vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství. „Policii navrhl doplnění dopravního značení a vyzval i k tomu, aby na zvlášť problematických místech byly rozmístěny hlídky, které by provoz usměrňovaly,“ řekl Reichard.

Mluvčí policie Andrea Kávová včera uvedla, že policisté se touto problematikou zabývají. „Hlídky budou častější. Dozor v ulicích zvýšíme,“ sdělila Kávová.