Když řidiči v Kraslicích zaparkují v centru města, musí mít na některých místech u sebe minimálně pětikorunu. Tolik zaplatí za půlhodinové stání například u náměstí T. G. M. a u veřejných záchodů nedaleko budovy KB, kde sídlí i část městského úřadu.

První dny provozu ukazují, že řidiči si na parkovací zóny budou muset znovu zvyknout. „Policie provedla první namátkovou kontrolu a někteří řidiči lístek na viditelném místě neměli,“ řekla tisková mluvčí policie Andrea Kávová.

Platilo se tam před lety. Jak již Deník informoval, radnice teď bude na dodržování vyhlášky dohlížet právě ve spolupráci s policií. „Policisté budou přísnější po ukončení zkušebního provozu,“ doplnila. Pokud motorista nezaplatí, čeká ho přestupkové řízení na městském úřadě.

Informace o tom, že si lidé musí od 1. května koupit parkovací lístek, zněly například z městského rozhlasu. Město zatím rozjelo zkušební provoz. Například u náměstí T.G.M. ale přístroj na vydávání lístků nefungoval. „Z rozhlasu jsme o parkovacích zónách slyšeli mnohokrát. Když jsem chtěl zaplatit, automat nefungoval. Raději jsem proto přeparkoval,“ řekl jeden z řidičů. Podle Hanuše Kühnla, ředitele Technických služeb v Kraslicích, které mají provoz na starost, bude závada odstraněna a dnes by měl být přístroj opraven.

Zatímco parkoviště u veřejných toalet a u náměstí byla včera poloprázdná, na největším parkovišti v centru bylo těžké najít místo ke stání. Platit se tam totiž nemusí. Radnice tam dokonce zrušila vyhrazená místa pro pracovníky úřadu. Parkovací hodiny tam sice stojí, avšak jsou vypnuté. „Nechtěli jsme, aby lidé platili, když si půjdou vyřídit záležitosti na úřad,“ řekl starosta Kraslic Zdeněk Brantl. Nabízí se tak otázka, zda bylo nutné zpoplatnit zbylá parkovací místa, kterých není až tolik. „I tak jde ale o příjem do městského rozpočtu, který můžeme použít třeba na údržbu parkovišť,“ zopakoval Brantl.