Přijedete k Městskému úřadu v Kraslicích a zdržíte se s vozem na parkovišti déle než hodinu, zaplatíte za to. I tak by to v budoucnu mohlo vypadat v samém centru Kraslic na náměstí 28. října, kde sídlí i pošta a Česká spořitelna. Radnice tím chce ulevit problémům s parkováním. Míst pro stání je totiž málo a navíc je blokují samotní zaměstnanci úřadu, kteří tam parkují v době, kdy jsou v práci.

Jako nejschůdnější se podle místostarosty Kraslic Lubomíra Zacha jeví ta varianta, že by před poštou byla závora a řidič by tam dostal parkovací lístek. Pokud by se zdržel méně než hodinu, nic by nezaplatil. „Lidi by to donutilo vyřídit si své záležitosti a odjet,“ slibuje si Zach. Vyřešit by se ale muselo, kde by svá auta mohli nechat obyvatelé přilehlých domů. Zřejmě by dostali svá parkovací místa. O nutnosti řešení dopravní situace na náměstí 28. října se ve městě mluví už dlouho. Konkrétní projekt ale zatím chybí. Potvrdil to i ředitel tamních technických služeb Karel Tetur.

Právě technické služby by mohly závoru a parkovací automat vybudovat. „Po náročné zimní údržbě na to ale nejsou peníze. Soustřeďujeme prostředky na nutnější investice,“ sdělil Tetur. Kraslicím tak nezbývá než čekat, zda uspějí s žádostí o dotaci z fondů Evropské unie na kompletní rekonstrukci náměstí za zhruba dvacet milionů korun. „Jasno bude na konci příštího měsíce. Pokud peníze město získá, zmizí z náměstí přerostlé túje, vzniknou nová parkovací místa a třeba lávka přes řeku,“ doplnil Zach.