Dotaci čtyři miliony korun získalo město Kraslice na další opravu kulturního domu. Peníze přišly od Ministerstva pro místní rozvoj konkrétně na kompletní opravu zchátralé střechy. Informoval o tom mluvčí tamní radnice Pavel Reichard.

„Kulturní dům tak může projít další viditelnou změnou,“ uvedl Reichard. Reaguje na to, že město těsně před koncem loňského roku získalo ze státního rozpočtu dva miliony korun na výměnu starých oken. Investice si pak vyžádala celkem tři miliony korun.
Nový tvar střechy by měl podle Reicharda kulturní dům vizuálně sjednotit s domy v okolí náměstí T.G.M. „Rekonstrukce se má skládat nejen z výměny krytiny, ale také ze stavby nových krovů,“ poznamenal mluvčí.

Rekonstrukce střechy počítá s celkovou investicí přes 5,7 milionu korun. Sedmdesát procent pokryje právě dotace z programu Podpora rozvoje severozápadních Čech a moravskoslezského regionu. Město tak musí v těsném rozpočtu najít přes 1,7 milionu korun. O přijetí dotace a finanční spoluúčasti budou teprve rozhodovat zastupitelé. „Pokud poslanci vše odsouhlasí, měla by rekonstrukce začít v září a podle dotačních podmínek musí být dokončena ještě do konce tohoto roku,“ dodal Reichard.

Kulturní dům koupilo město před několika lety od odborové organizace podniku Amati–Denak za čtyři miliony korun. Vyměnili hned například topení. Nová jsou nyní i okna a vstup do kulturního domu. Celková rekonstrukce by vyšla na pětatřicet milionů korun.