Jedenáct policistů přibylo od nového roku Obvodnímu oddělení Policie ČR v Kraslicích. Další čtyři pak začali pracovat na nově vzniklém detašovaném pracovišti dopravního inspektorátu. V ulicích už je tak vidět více uniformovaných mužů.

Řady vyplnili policisté z referátu služby cizinecké a pohraniční policie, kteří po vstupu České republiky do Schengenského prostoru skončili na hraničním přechodu v Hraničné. Několik jich pak přešlo na obvodní oddělení v sousední Rotavě.

Například včera tak v ulicích operovala nejen motorová hlídka, ale také pěší. „Kromě obchůzkové služby, dozorčí služby a skupiny dokumentace vznikla v Kraslicích nová hlídková služba pro přímý výkon v ulicích,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Kávová.

Vedoucí kraslického obvodního oddělení Karel Stodola včera řekl, že v ulicích budou například o víkendu i tři hlídky. Policie si slibuje snížení pouliční kriminality a vandalismu. Dopravní policisté pak budou více dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu.

Místní lidé už vnímají, že v ulicích je více policistů. „Jsme příhraničním městem a četní turisté v našich ulicích často nerespektují dopravní značky. Snad se tak nyní situace o něco zlepší,“ řekl Radek Šejhl z Kraslic.