Už tři stovky policejních služeben v České republice se od září roku 2006 dočkaly modernizace v rámci projektu P 1000. Na Sokolovsku prošlo takto proměnou například obvodní oddělení v Sokolově. Teď přišly na řadu i Kraslice.

„Budova bude mít novou střešní krytinu, okna a fasádu. Proměnou projde i místnost pro veřejnost, kde bude také nový nábytek. Některé práce, jako výměna oken a rekonstrukce střešní krytiny, už finišují. Nátěr fasády je závislý na počasí,“ řekl včera vedoucí kraslického obvodního oddělení Karel Stodola. Například právě místnost pro veřejnost bude laděná do kombinace modré, bílé a šedé barvy.

V dalších obvodních odděleních se pak budují otevřené recepce, jako tomu je v Sokolově, které mají jednotný vzhled. Policie navíc uvádí do provozu nové informační systémy. Jen letos přišlo na řadu 120 služeben.

Projekt P 1000 je financován z rozpočtu Ministerstva vnitra a samotné policie. Na webových stránkách informuje ministerstvo o tom, že peníze šly především z odprodeje nepotřebného majetku. Pro následující roky se počítá i s čerpáním finančních prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie.
Stát hodlá do modernizace policejních služeben, ale také do obnovy vozových parků investovat celkem 3,4 miliardy korun.