Dlouho očekávaná generální oprava silničního průtahu Kraslicemi začala včera oficiálním zahájením stavby. Nyní se už jen musí doladit dopravní omezení a na úseku začne pracovat těžká technika. Uvedl to ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Petr Želechovský.

Generální opravy začínají se zpožděním. Čekalo se na to, z jakých finančních prostředků se začne stavět. Původně se počítalo s penězi z fondů Evropské unie. Ty ale na cestě zatím nejsou.

Silničáři tak zatím mohou čerpat část ze stamilionového úvěru, který si na opravy silnic vzal Karlovarský kraj. „Na průtah Kraslicemi připadlo 18,5 milionu korun,“ poznamenal ředitel. Generální oprava však počítá s celkovou investicí 55 milionů. „Věřím, že ještě letos se nám podaří sehnat peníze, asi 20 milionů, z jiného programu Evropské unie a v příštím roce zbytek právě z Regionálního operačního programu,“ doplnil Želechovský. Opravy začnou na předměstí Kraslic u čerpací stanice. Za 18,5 milionu korun bude ještě letos hotova asi třetina průtahu.

Generální oprava se týká i investic města. To bude muset postavit nové veřejné osvětlení a v několika etapách opravit chodníky. Mluví se o tom, že si radnice na to bude muset v příštím roce vzít úvěr. Letos už žádný čerpat nemůže.

Po dokončení prací si Kraslice, kterými kvůli jejich příhraniční poloze denně projedou stovky aut, oddechnou, neboť úsek je léta jen vyspravován. Loni byl vyspraven za dva miliony korun