O další zhruba měsíc se zpozdilo zahájení prací na generální opravě průtahu příhraničními Kraslicemi. Silničáři už přitom tehdy avizovali, že práce začnou za několik dnů. Přišlo se ale na to, že kvůli průtahům kolem financování propadla platnost některých potřebných vyjádření.

„Museli jsme je dělat znovu,“ přiznal ředitel krajských silničářů Petr Želechovský. Průtahy nastaly především také proto, že nebylo jasné, z jakých peněz se vůbec začne opravovat. Původně se čekalo na prostředky z fondu Evropské unie. Nakonec ale poskytl 18 milionů z potřebných padesáti Karlovarský kraj. „O peníze z Unie budeme žádat v příštím roce na dokončení generální opravy,“ sdělil Želechovský.

Těžká technika operuje v Kraslicích od včerejšího dne. Práce začaly na předměstí Kraslic u čerpací stanice. Za peníze kraje se podaří opravit asi třetinu úseku. První etapa skončí na hlavní silnici pod bývalou nemocnicí. Želechovský uvedl, že zpoždění zahájení prací by nemělo mít vliv na dodržení termínu ukončení. Ten je stanoven na konec října. V příštím roce by pak měl být průtah dokončen.

Do generální opravy zasáhne i město. Musí postavit nové veřejné osvětlení a zrekonstruovat chodníky.
Starosta Kraslic Zdeněk Brantl včera řekl, že město se v příštím roce pokusí sehnat prostředky z Evropské unie. „Vlastní peníze totiž v rozpočtu nemáme,“ tvrdí.