Řidiči v Kraslicích nebudou moci už koncem roku využívat opravený silniční průtah městem. Přitom termín dokončení je stanoven na konec října. Ředitel krajských silničářů Petr Želechovský argumentuje tím, že generální oprava se zdržuje kvůli pracím vodohospodářů Kraslické městské společnosti a samotného města. Ti to ale odmítají.

„Kvůli pracím dalších subjektů nebudeme moci průtah letos dokončit. Poslední etapu přesuneme na příští rok. Jak dlouhý úsek budeme muset dodělat, ale ještě není jasné,“ řekl Želechovský.

Krasličtí vodohospodáři rázně odmítli, že by generální opravu zdržovali. „Naopak, my bychom chtěli s rekonstrukcí vodovodu pokračovat. Není to však možné, protože silnice ještě není odkrytá. Nás naopak brzdí silničáři. Poslední etapu tak budeme muset dokončit až příští rok,“ řekl jednatel Kraslické městské společnosti Otakar Mika. Nelíbí se mu přehazování odpovědnosti za nedodržení termínu. „Bylo by serióznější říct, že jde o složitější stavbu, která vyžaduje více času,“ doplnil. Reaguje například na to, že most u sídliště Sever měl být původně jen opraven. Ukázalo se ale, že musí být postaven nový.
Krasličtí řidiči už ale další průtahy ve stavbě nechtějí. „Je jasné, že výstavba silnice přináší omezení v dopravě. Už ale trvá dost dlouho,“ řekl řidič Pavel Kertész.