Město Kraslice začíná informovat své občany prostřednictvím nového bezdrátového rozhlasu. Jde o naprostou novinku, neboť podobným zařízením město nikdy nedisponovalo. Od rozhlasu si Kraslice slibují větší informovanost veřejnosti, a to například v krizových situacích.

„Město potřebovalo mít možnost nějakou formou ihned informovat obyvatele. Zejména krizová varování v případě nebezpečných klimatických jevů nebo havárií se v současnosti do mnoha kraslických domácností vůbec nedostanou,“ řekl už dříve mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard. Ten dále uvedl, že současné zařízení, které je možné spatřit na veřejném osvětlení, může sloužit nejen jako běžný rozhlas, ale lze jej využít pro automatická varování občanů podle předem nastavených funkcí. „Bude možné automaticky rozesílat e-maily, SMS zprávy nebo zprávy na pagery. Systém může komunikovat s dalšími systémy, jako je kamerový nebo záchranný,“ poznamenal mluvčí. „Zajímavou součástí jsou také domácí přijímače, které fungují stejně jako venkovní ampliony, ale nejsou větší než běžný radiopřijímač,“ uvedl.

Na pokrytí většiny území města Kraslice je zapotřebí 40 stanic se 120 reproduktory. Taková investice však přesahuje o 350 tisíc korun částku určenou rozpočtem města na tento rok. „Proto je instalace bezdrátového rozhlasu rozdělena do dvou etap. V první etapě, kterou má již město za sebou, jsme investovali čtyři sta tisíc korun, což je něco přes 60 reproduktorů. Pokud zastupitelstvo města schválí v rozpočtu pro rok 2008 i zbytek investice, bude systém doplněn na plný stav.