Postávají u kostela u stánku se zmrzlinou a čekají, až na ně přijde řada. V ruce žmoulají drobné mince, jež dostali od rodičů. Když ale dva malí chlapci vidí, že právě u kostela probíhá sbírka na povodně, se zmrzlinou si to rozmyslí, jdou do obchodu a raději za peníze nakoupí balenou vodu. I s takovou solidaritou se setkala farní charita, když v Kraslicích uspořádala humanitární sbírku na povodně.

„Mohlo by se zdát, že pár korun, které chlapci za vodu utratili, je málo. Opak je ale pravdou. Vážíme si jejich pomoci, stejně jako si jí váží ti, kterým byla směrována,“ říká za farníky Eva Němečková. Díky podle jejích slov patří všem, kteří se rozhodli pomoci. „Do sbírky se kromě jednotlivců zapojil například kolektiv kraslické pošty nebo lidé z Kraslické městské společnosti. Měli jsme radost z toho, že jim není lhostejný osud lidí v oblasti zasažené povodněmi,“ pokračovala Němečková.

Farníci se sami rozhodli humanitární pomoc do oblastí zasažených záplavami odvézt. Konkrétně si vybrali spolupráci s charitou v Rumburku, kam odvezli například dezinfekční a čisticí prostředky, krmení pro zvířata, balené vody nebo třeba lopaty na odklízení. „Vítali nás tam doslova s otevřenou náručí. Bylo jasné, že pomoc je velmi důležitá. „V našem případě se přitom nejedná o jednorázovou pomoc, ale o dlouhodobou podporu zejména pro ty nejzranitelnější obyvatele, tedy seniory a sociálně slabší rodiny, kteří situaci nedokážou zvládnout sami,“ doplnila Němečková.