Silnice především třetí třídy jsou na Kraslicku v nejzuboženějším stavu. Přiznal to i šéf krajských silničářů Petr Želechovský (na snímku) při ukončení druhé etapy generální opravy silničního průtahu Kraslicemi.

„Snažíme se při sestavování investičního plánu zahrnout do něj i tyto silnice, protože zejména na Kraslicku jsou v obzvlášť hrozném stavu,“ uvedl. Vzpomněl na rok 2006, kdy zavítal mezi občany Kraslic kvůli zdevastovanému průtahu městem, silnici druhé třídy.

„Když jsem Kraslicemi tehdy projížděl, zhrozil jsem se, vypadala jako lepší silnice na Ukrajině. Auta musela kvůli dírám kličkovat. Proto jsem také rozhodl o uvolnění dvou milionů na potřebné opravy, než se začne s generální opravou. Lidé se tehdy oprávněně zlobili,“ řekl. Teď už je všechno jinak. Druhá etapa generální opravy, ta nejrozsáhlejší, je hotová. Náklady se vyšplhají na celkem šedesát milionů. Poslední úsek dlouhý šest set metrů se dokončí příští rok na jaře. „V Kraslicích se jedná o jednu z největších investic v kraji při opravách silnice druhé třídy,“ doplnil Želechovský.