Nepřiměřenou rychlostí často jezdí řidiči u 1. základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích. Ohrozit přitom mohou školáky, kteří tam do školy docházejí. Upozorňuje na to policie, která také iniciovala, aby tam byla omezena rychlost na třicet kilometrů v hodině. Motoristy varuje i dopravní značka Pozor, děti.

Rychlost je snížena pouze v jednom směru, ze Stříbrné. Na druhé straně to podle policie nebylo nutné, protože tam děti nepřecházejí. Jsou tam jen rodinné domy a ani žádný chodník. „Řidiči u školy opravdu jezdí rychle. Třicítka by je měla usměrnit. U školy budeme namátkově měřit radarem,“ řekl vedoucí kraslického obvodního oddělení policie Karel Stodola.

I samotná škola před časem volala po větším bezpečí. Jak uvedl ředitel školy Zdeněk Pečenka, uvažovalo se o tom, zda by nebylo možné vybudovat odstavný pruh před školou. Rodiče totiž při zastavení před školou sami komplikují na úzké silnici dopravu. „Ze záměru ale sešlo. Zřejmě kvůli finanční náročnosti,“ poznamenal Pečenka.

Škola zatím neregistruje žádný vážný případ, kdy by auto srazilo dítě. I tak ale doufá, že třicítku budou řidiči respektovat.
To si přejí i samotní rodiče. „Auta jezdí kolem školy opravdu rychle, každý se o tom může přesvědčit. Dokonce bych řekla, že je to někdy i více než padesát. To ale musí posoudit policie. Za to bych těmto hříšníkům dala pořádnou pokutu. Nikdy si přece nemohou být jistí, že dítě třeba nevběhne do silnice,“ řekla matka tamního školáka Lucie Cetlová z Kraslic.

Po větším bezpečí dětí volá už několik let i 2. základní škola v Dukelské ulici, kde bylo před lety i sraženo dítě. Tehdejší ředitel Jaroslav Marek se dožadoval, aby u školy začaly fungovat semafory nebo tam byly vybudovány retardéry. To ale vzhledem k charakteru komunikace, která je hlavním silničním tahem, nebylo možné. Na bezpečí dětí tam tak v ranních i odpoledních hodinách dohlíží policisté. „Uvažujeme o tom, že by se stávající přechod mohl více zvýraznit, jako je tomu například v Sokolově,“ doplnil policista Stodola.