I když se řada dětí netěší po prázdninách do školních lavic, v Kraslicích je tomu tak trochu jinak. Děti z 1. základní školy v Havlíčkově ulici v Kraslicích už chodí obdivovat školu plnou barev. Chátrající objekty totiž po dlouhých letech dostaly finanční injekci. Díky dotaci a penězům od samotného města se rozběhla rozsáhlá investice za třicet milionů korun. „Škola vypadá moc pěkně. Má hodně barev. Jsem zvědavý, jak bude vypadat vevnitř. I když bych prázdniny prodloužil, letos se do školy docela těším,“ řekl žák 5. třídy Radek Šejhl.

Škola se pomalu stává dominantou Havlíčkovy ulice. Dočkala se oprav střech, fasád, stavební firma dokončila výměnu starých oken za plastová. První pavilon už zdálky září pestrými barvami. „Podstatná část prací je už zhruba hotova,“ hlásí spokojeně ředitel kraslické školy Zdeněk Pečenka. Dělníci ale budou na opravách školy pracovat až do konce příštích prázdnin. Hotovy už jsou ale interiéry školy, takže výuka nebude od září výrazně narušena.

Po penězích volají v Kraslicích i další školská zařízení. Například 2. základní škola v Dukelské ulici volá po dostavbě. Radnice z rozpočtu vyčlenila peníze na projekt a pokusí se také sehnat dotaci.