Nejlepší sportovce za uplynulý rok vyhlásilo včera město Kraslice slavnostně v obřadní síni. Cílem vyhlášení, které pořádá komise pro sport a tělovýchovu ve spolupráci se Sborem pro občanské záležitosti, ale není vyhlásit jen nejlepšího sportovce podle dosažených výsledků, ale i ty, kteří se zasloužili o rozvoj sportu v Kraslicích. Z udělování ocenění se má podle členky sportovní komise Pavlíny Poledňákové stát tradice, kterou město před lety mělo. Včera se v novodobé historii konalo podruhé. „A hodláme pokračovat,“ ujistila Poledňáková.
Sportovní komise oslovila všechny sportovní kluby. Ty pak samy nominovaly své sportovce.

Jako nejlepší sportovci Kraslic za rok 2008 byli vyhlášeni: Pavla Schnorrerová z basketbalového sportovního klubu Tatran Kraslice. Mezi její úspěchy patří např. 1. místo se staršími žáky na mezinárodním turnaji One world cup. V uplynulých sezónách navíc reprezentovala klub i město v žákovské a dorostenecké lize, byla vybrána do družstva Karlovarského kraje, které startovalo na Olympiádě dětí a mládeže.

Marcel Rau je další z oceněných. Nominovala ho Základní kynologická organizace Kraslice. Zúčastnil se mnoha závodů, s vynikajícími výsledky. Byl účastníkem Mistrovství republiky ve výkonu psů. Nemalé jsou i jeho chovatelské úspěchy.

S pamětním listem odešel i Štefan Sýkora z No Respekt Racing Teamu Kraslice, který obsadil čtyřikrát první místo v České lize fourcrosu v kategorii do šestnácti let. Připsal si i další úspěchy v České lize, ale i za hranicemi.

Vilemína Malá si zasloužila prvenství za Klub českých turistů Kraslice. Ta v roce 1971 získala cvičitelský stupeň dvě a vedla cvičení rodičů s dětmi, poté žactvo a dorostenky. Se svými svěřenci dosáhla řady pěkných výsledků v přeborech a soutěžích. Podílí se například na organizaci pochodů.

Viktor Brichcín z VSK Tatran Kraslice získal titul krajského přeborníka ve volejbalu. Je výraznou oporou družstva mužů.

Pavel Cina mladší z Royal Rangers Kraslice jako brankář vybojoval se svým týmem 3. místo ve futsalovém turnaji v Praze. Díky kvalitním výkonům byl několikrát vyhlášen nejlepším hráčem různých turnajů.

Václav Bíba z TJ Sokol Kraslice je členem od roku 1946. Jde o všestranného sportovce. Výkonnostně sportoval v atletice, volejbalu, basketbalu a vzpírání. Úspěšně trénoval v oddílu vzpírání.

Dietmar Müller z SK fotbal Kraslice dlouhá léta přispívá svou činností k rozvoji fotbalu v Kraslicích.

Poslední oceněnou je Nikola Janáčková ze sportovního klubu Yamabushi Kraslice. Obsadila 3. místo na mistrovství České republiky v kickboxu v light kontaktu. Je navíc vítězkou oddílových závodů místní mládeže.