„Je to varianta, o které se uvažuje,“ připustil Mika. Doplnil ale, že konkrétní dohoda ještě nepadla. Povolební vyjednávání se v Kraslicích rozběhlo hned v neděli. Ze hry je současný místostarosta Lubomír Zach z ODS, který se ani do zastupitelstva nedostal. V kuloárech se o variantě Brantl, Mika mluví nejčastěji. „Budu o post starosty znovu usilovat,“ řekl včera Brantl.

Otakar Mika chce ale prosadit, že Kraslice by už neměly uvolněného, ale neuvolněného místostarostu. „Radnice musí začít šetřit a tímto by se ušetřila zhruba polovina finančních nákladů na tento post,“ poukázal. Svou funkci by tak vykonával na poloviční úvazek a byl by dál v pozici jednatele vodohospodářské Kraslické městské společnosti.

Otakar Mika s Otevřenou radnicí, která letos vznikla, v Kraslicích triumfoval. Získal s ní 21,73 procenta hlasů. V politice není žádným nováčkem. Zastával post prvního muže chebské radnice a ještě donedávna byl poradcem ODS. Od té se před volbami odklonil. „ODS se odvrátila od svého programu, a navíc nominovala kandidáta, který již ztratil důvěru. Nešel jsem následně ke konkurenci, ale oslovil lidi, se kterými budeme pro město pracovat,“ doplnil Mika.

Prioritou podle jeho slov bude důkladný rozbor městského rozpočtu, aby bylo jasné, co si město může dovolit a kam investovat. Soustředit se chce také na nezaměstnanost ve městě a zintenzivnit nabídku pozemků pro případné investory ve městě, které se na Sokolovsku potýká s nejvyšší nezaměstnaností.