Radnice v Kraslicích si půjčí od banky celkem třicet milionů korun. Včera o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí městského úřadu Pavel Reichard.
Záměr jednomyslně posvětilo zastupitelstvo. Peníze budou podle Reicharda určeny jako rezerva pro krytí případných vlastních zdrojů při získávání dotací z fondů Evropské unie.

„V letech 2008 až 2013 se Kraslice chtějí pokusit získat prostředky z fondů Evropské unie na rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení u silničního průtahu městem,“ uvedl Reichard s tím, že dotace chce radnice získat i na přeměnu domu kultury na multifunkční kulturní zařízení, rekonstrukci a přístavbu budov škol, nádvoří a hřišť, na výstavbu veřejného sportoviště v ulici Palackého a dětského hřiště na Svatavské cestě anebo na rozšíření kanalizace Zelená Hora. „Protože město nemá potřebné vlastní zdroje, vezme si úvěr, který bude sloužit na zajištění nutného vlastního podílu v případě získání některého dotačního příspěvku. Pokud by město žádnou dotaci nezískalo, je možné účel úvěru operativně změnit,“ vysvětlil Reichard. Podle něj by mělo město úvěr doplatit v roce 2022. Přičemž se splácením začne v roce 2009, kdy už bude mít téměř všechny ostatní úvěry doplacené. „V polovině roku 2008 totiž Kraslice doplatí dva úvěry, které sloužily ke koupi kulturního domu a rekonstrukci vily, v níž je dnes městská knihovna. Na konci roku 2008 bude doplacena 3,5milionová půjčka od firmy Frontera na výstavbu kanalizace na Hraničnou,“ dodal Reichard.

Městu pak zbývá ještě poslední úvěr, a to od Českomoravské záruční a rozvojové banky. Ten si radnice vzala na výstavbu kanalizace v Hraničné. „Ten budou Kraslice splácet do roku 2015. Roční splátka činí tři čtvrtě milionu korun,“ doplnil na závěr Reichard.