Cestující na trati z Kraslic do Sokolova se už nevozí moderními soupravami RegioSprinter. Soukromý přepravce Viamont si je od německého Vogtlandbahn přestal objednávat z úsporných důvodů. Lidé tak opět usedají do starých, klasických vlaků.

Ukončení provozu RegioSprinterů je úzce spjato s tím, že není jasné, jestli bude zachována přeshraniční vlaková doprava. Viamont už ji odmítá dotovat, neboť roční ztráta činí okolo tří milionů korun. „Bude dále záležet na tom, zda a v jakém rozsahu si dopravu objedná kraj. Čekáme také na stanovisko německé strany,“ řekl vedoucí střediska Viamont v Kraslicích Pavel Raška.

Jen za uplynulý rok ubylo na úseku 20 procent spojů. S nasazením starých souprav se musel zásadně změnit jízdní řád. Řada lidí tak má problémy cestovat do práce. „Bohužel mi nevyhovuje, protože pracuji na směny. Ráno musím i dvě hodiny čekat,“ řekla cestující Věra Sobotová.
Raška v reakci na to uvedl, že pokud se všechny strany na přeshraniční dopravě dohodnou, začnou opět jezdit RegioSprintery, a mohl by tak být obnoven starý jízdní řád.