Poslední víkend měli možnost zavítat návštěvníci z našeho regionu na tradiční výstavu kraslic v Kraslicích. A bylo to znát. Po celou dobu se do kulturního domu hrnuly davy návštěvníků, kteří si tuto unikátní výstavu nechtěli nechat ujít. A bylo se na co dívat a co obdivovat.

Malý sál v kulturním domě zaplnilo pětadvacet vitrín, přičemž v každé z nich je instalováno osmnáct exponátů. „Další dvě stovky kraslic jsou v košících,“ říká Jana Obstová, ředitelka Městské knihovny v Kraslicích, která výstavu společně s Asociací malířek a malířů kraslic ČR připravuje.

Osobně také nabízela návštěvníkům možnost získat příležitostné razítko s nápisem Velikonoční pošta Kraslice. „Kde ho mohu získat,“ ptala se v sobotu dopoledne jedna z návštěvnic, která přijela na výstavu s celou rodinou až z Karlových Varů. „Můžete si zde koupit pohled s velikonoční tematikou, vyplníte adresu poté vhodíte psaní do speciální schránky a přijde Vám domů,“ vysvětlovala ochotně Obstová.

Zejména páni kluci obdivovali množství pomlázek od těch nejmenších až po ty které je převyšovaly mnohdy i pětkrát. Maminkám, zejména těch nejmenších kluků, tak mnohdy nezbývalo nic jiného než pomlázku koupit. Udělaly tak radost nejen svým ratolestem, ale i pořadatelům.

Další z přítomných návštěvnic obdivovala ozdoby, které zde vystavovalo občanské sdružení Zdraposo Sokolov. „Krásná ruční práce s velikonoční tematikou. Smekám před lidmi, kteří to vyrobili. Je neskutečné jak mohou být lidé se zdravotním postižením šikovní,“ řekla Laďka Kraslic, která neváhala a zakoupila si několik ozdob.