Nic horšího se nám nemohlo stát,“ shodují se vlekaři na Kraslicku. Reagují na to, že už druhou sezonu mají skiareály kvůli nedostatku sněhu uzavřené. Přichází tak o peníze, které potřebují nejen na další investice, ale také na běžnou údržbu.

„Letos napadl sníh brzy. Lidé na to nejsou zvyklí, a tak i když jsme měli tři víkendy otevřeno a lyžařské podmínky byly ideální, moc lidí nepřišlo. Zatím jsme nevydělali nic. A to tak asi už zůstane. Je to tragédie,“ řekl provozovatel stříbrnského zimního areálu Lišák Jan Izák. Budoucnost vidí v zasněžovacím systému. Technologie je však tak drahá, že si ji vlekaři zatím dovolit nemohou. Potřebovali by několik dlouhých zim, aby alespoň část peněz vydělali. „Nabídek je mnoho, ale bezhlavě se do toho pustit nemůžeme,“ doplnil Izák.

Jediným střediskem na Kraslicku, kde mají zasněžování, je skiareál Bublava. I tam si ale letošní sezonu nepochvalují. „Úspěšné bylo období kolem Vánoc. Nyní je to totální propadák,“ uvedl provozovatel bublavských vleků Jiří Lhota. Vlekaři nyní doufají, že vydrží noční mrazy a bude se zasněžovat. „Děla jsme pustili po dlouhých deseti dnech v noci na včerejšek. Přes den se ale otepluje, a tak je musíme zase vypnout. Mrazy mají nicméně vydržet. Na víkend by tak měly být opět kvalitní lyžařské podmínky,“ doplnil