Vodohospodářská Kraslická městská společnost nabídla kraslické radnici, že jí prodá lukrativní pozemky v centru Kraslic v těsné blízkosti kostela. Jednatel Kraslické městské společnosti Otakar Mika zároveň navrhl, že by tam mohlo vzniknout dětské hřiště nebo třeba kluziště.
Na místě kdysi fungovala čistírna odpadních vod. Tu vodohospodáři nyní zcela odstraní a srovnají povrch. „Máme sice zájemce o tyto pozemky, ale nabídneme je za rozumnou cenu nejprve městu. V případě, že je koupí, přistoupíme vzhledem k finanční situaci města i na splátkový kalendář,“ řekl Mika ve čtvrtek na zasedání kraslického zastupitelstva. Za kolik by pozemky byly k mání, však zatím není jasné. Zastupitelé si informaci teprve vyslechli a o případné koupi se teprve budou bavit. V Kraslicích je však patrné, že dětská hřiště nebo sportoviště chybí. Stačí se podívat na internetové stránky města. Několik pisatelek si stěžuje, že v Kraslicích je nedostatek míst, kam by mohly rodiny se svými dětmi vyrazit. „Mluví se o hřišti na Svatavské cestě. Je tam několik prolézaček, ale o hřišti se asi ani mluvit nedá,“ uvádí na webu jedna z maminek.
Podle připravovaného rozpočtu na příští rok však Kraslice s výstavbou nového dětského hřiště nepočítají. Plánují ale nákup dalších prolézaček.